Онлайн-консультант

Зводимо фундамент з цегли

Фундамент з цегли

Фундамент з цегли застосовується в будівництві давно. Але з появою нових технологій такі фундаменти втратили свою актуальність і в даний час застосовуються мало. Однак в деяких випадках він може бути вигідним. Справа в тому, що витрати на такий фундамент мінімальні, зробити його власними руками може будь-хто. Його можна без проблем застосувати при будівництві невеликих будівель, таких як веранди, лазні або літні дерев'яні будиночки.

У даній статті будуть розглянуті деякі відомості про типи, переваги і технології кладки цегляних фундаментів.

Фундамент із цегли

 

Основні вимоги до цегельних фундаментів

Залежно від конструкції, цегляні фундаменти поділяються на стрічкові і стовпчасті види.

Для спорудження фундаментів слід виконувати такі вимоги:

- Цегла підбирається тільки якісна і міцна. Вона повинна бути червоною і обов'язково перепаленою. Перепалена цегла вважається браком, тому її можна придбати за мінімальною ціною.

- Класти цеглу слід на цементному розчині в співвідношенні 1 до 3. Марка цементу повинна бути не нижче М400. Так як фундамент буде перебувати завжди в умовах підвищеної вологості, то до складу розчину рекомендується додавати гідроізоляційні добавки.

- Якщо споруджується стовпчастий фундамент, то шар гідроізоляції повинен укладатися під кожною опорою. Якщо застосовується цегляна стрічка, то гідроізоляція укладається по всій її поверхні.

- Стрічковий фундамент слід укладати на заздалегідь підготовлену основу з бетону. У свою чергу, бетонну основу має бути покладено на піщану подушку.

Достоїнства і недоліки

Фахівці стверджують, що такий фундамент має середні показники міцності. Так як цегла може вбирати вологу, то такий фундамент рекомендується споруджувати на тих ділянках, де грунт твердий і сухий.

Основні переваги фундаменту:

- якщо з яких-небудь причин відбувається часткове руйнування основи фундаменту, то його можна легко відновити;

- для зведення такої підстави не потрібна додаткова техніка і спеціально навчений персонал;

- фундамент гнучкий і не руйнується при слабкому коливанні грунту;

- при спорудженні немає необхідності облаштовувати опалубку.

Недоліки фундаменту:

- цегла гігроскопічна і всередину фундаменту може проникати волога;

- термін служби менше ніж у бетонного фундаменту.

Порядок кладки фундаменту. Для виконання робіт по кладці фундаменту знадобляться наступні матеріали:

- цементний розчин;

- утеплювач;

- матеріал для гідроізоляції;

- цегла;

- матеріал для армування, сітка кладки або кругла сталь.

Кладка фундаменту складається з двох частин: підготовчі роботи і безпосередньо кладка.

Підготовчі роботи:

- по периметру споруди риється траншея розміром метр на метр;

- дно траншеї необхідно присипати шаром піску. Пісок заливається водою і трамбується;

- для формування підстави, зверху піску цементним розчином заливається подушка, що складається з шару щебеню або гравію;

- після того як розчин застигне, на нього укладається гідроізоляція (руберойд);

Стовпчастий фундамент

Якщо кладка такого фундаменту буде виконана правильно, то він може витримати дерев'яний двоповерховий будинок і прослужити близько 50 років.

Стовпи встановлюються в місцях, де перетинаються несучі стіни, зазвичай по кутах. Кладка стовпів нічим не відрізняється від кладки цегляних стін. Після зведення стовпа, його необхідно повністю обштукатурити. Після цього, кожен стовп ретельно обробляється бітумом. Для засипки траншеї навколо стовпів застосовується грунт, який перемішується з гравієм або щебенем. Укладений грунт трамбується.

Стрічковий фундамент

Цей різновид застосовується при будівництві більш важких будівель. Цегла лягає на підготовлену основу за технологією кладки стін. Для додання фундаменту жорсткості, між рядами рекомендується укладати арматуру або сітку.

Таким чином, цегляний фундамент досить міцний, а його спорудження не вимагає великих витрат, тому підходить для тих, хто хоче заощадити кошти.