Онлайн-консультант

Укладання облицювальної цегли для захисту несучих стін будинку

Зовнішні стіни будинків, побудованих за каркасною технологією, з піноблоків, оциліндрованих або профільованого бруса, необхідно обробляти облицювальним матеріалом. Облицювання коробки будови не тільки візуально перетворює його, але і служить захистом від впливу наступних зовнішніх факторів:

  • механічного впливу ззовні;
  • атмосферних опадів;
  • сезонної різниці температур.

Для зовнішньої захисної обробки приватних будинків часто застосовується облицювальна цегла, як найбільш довговічний і забезпечує захист стіновий конструкції протягом багатьох років. Головним критерієм вибору даного матеріалу є показник здатності витримувати низькі температури в зимовий час. Залежно від якості матеріалу цегляна кладка здатна витримувати певну кількість циклів заморожування. Якісний облицювальну цеглу може захищати будинок понад 50 років.

Облицювальна цегла

З естетичних міркувань бажано, щоб зовнішня оболонка будівлі підходила за стилем будови і поєднувалася з ландшафтом прибудинкової території. Наявність на ринку будівельних матеріалів широкого асортименту облицювальної цегли дозволяє підібрати підходящий варіант за формою або кольором.

Вид облицювальної кладки

Види облицювальної цегли

Неприйнятно скупчення вологи на покритті стін під облицюванням, проникнення її в теплоизолирующий шар або навіть всередину будинку у вигляді вогкості. Особливо це стосується дерев'яних будинків, побудованих за каркасною технологією або з бруса. Як відомо, деревина схильна до гниття і є сприятливим поверхнею для розмноження цвілі.

Цегляні будинки не обходяться без використання шару теплоізоляції. Щоб зберегти ефективність теплоізолюючого шару, слід забезпечити йому захист від негативного впливу вологості.

Конструкції стін з піноблоків незважаючи на свою товщину не потребують теплоізоляції. Однак пориста структура блоків може вбирати вологу подібно до губки і сприяти утворенню вогкості у внутрішній поверхні стін житлового приміщення.

Тому незалежно від типу матеріалу, з якого побудований будинок, облицювальна цегла повинна укладатися на невеликій відстані від стіни. Наявність зазору між стінами і облицювальної кладкою забезпечує природну вентиляцію покриваючих стін і утеплювального шару.

При здійсненні зв'язки облицювання з несучими стінами хорошим варіантом стане використання гнучких пластин з нержавіючої сталі. Можливість їх пружної деформації вирішує проблему невідповідності швів стін і облицювання. І також для зв'язки нерідко використовується оцинкована сітка, хоча вважається менш довговічною у порівнянні з пластинами. Активно розвиваються в будівництві зв'язуючі сітки з базальтового волокна. Даний матеріал дозволяє скоротити втрати тепла зсередини, так як практично не проводить його через себе.