Якою буває облицювальна цегла
Коли люди вперше будують будинок, деякі взагалі не мають уявлення про те, яку вибрати цеглу і що вона із себе представляє. Для багатьох людей це просто камінь червоного або білого кольору. Давайте розберемося що це за будівельний матеріал і які його різновиди.
Керамічна цегла
Першим і найголовнішим є керамічна цегла. Вона буває трьох видів: рядова, облицювальна і спеціальна. Виготовлений з екологічно чистої глини, цей матеріал досить міцний і не схильний до впливу зовнішніх факторів.
За своєю структурою вона ділиться на порожнисту і повнотілу цеглу. Пустотілу цеглу застосовують для будівництва будівель із слабким фундаментом і так званих «холодних» будинків. Чим більше порожнеч в цеглі, тим віна вважається «тепліше». Дирчаста цегла може мати різні типи отворів: наскрізні і виїмки різної геометричної форми. Повнотіла цегла використовується для будівництва більш відповідальних конструкцій, які потребують особливої уваги.
За марочності пустотіла і повнотіла цегла ділиться на 4 види: М-100, М-125, М-150 і М-200. Чим вище марка цегли, тим вона міцніше, надійніше і довговічніше. За морозостійкістю цегла повинна мати марку не менше 25 циклів, а облицювальна цегла - не менше 50 циклів. Стандартним коефіцієнтом водопоглинання прийнято вважати значення від 5 до 12%.
Рядова керамічна цегла застосовується для будівництва внутрішніх стін і перегородок, зовнішніх стін з подальшим облицюванням, а також для конструювання різних елементів заборів. Бутова цегла має не зовсім естетичний вигляд, і, як правило, виробляється червоного кольору. Червоний колір цегли виходить за рахунок використання натуральної глини, яка в процесі виробництва проходить випал під високими температурами.
Облицювальна або лицьова цегла, виготовлена методом пластичного формування (керамічна цегла), використовується для зовнішнього облицювання фасадів будівлі та будівництва огорож. Вона повинна мати марку міцності не нижче М-150, водопоглинання не більше 12% і володіти високою морозостійкістю - від 50 до 100 циклів. За зовнішнім виглядом облицювальна керамічна цегла має безліч відтінків, різну лицьову фактуру і різноманітні геометричні розміри. Геометрія облицювальної цегли повинна бути практично ідеальною, щоб кладка виходила рівною і красивою. Особливу увага при кладці облицювальної керамічної цегли слід приділяти обробці лицьової поверхні гидрофобизатором, щоб уникнути появи висолів в майбутньому.
Гіперпресована цегла
Облицювальна гіперпрессованна цегла вважається одним з найпопулярніших видів фасадних матеріалів. На відміну від керамічної, по своєму естетичному призначенню вона має більш широкий спектр відтінків (їх можна робити під замовлення клієнта в будь-якій тональності) і більш розгорнуту карту фактурних лицьових рішень.
Марка міцності цегли гіперпресованої стартує від М-200 і закінчується М-500, морозостійкість до 100 циклів і водопоглинання до 12%. Ці показники позитивно позначаються на її довговічності.
Виробляється безобжигова цегла на спеціальних пресах за технологією напівсухого пресування. Основними її компонентами є цемент, ізвестняк-ракушечник, пігмент для фарбування і пластифікатор для посилення міцності виробу. Всі компоненти повністю нешкідливі для здоров'я людини.
Однією з основних переваг гіперпресованої цегли є її точна геометрія. Завдяки цьому шви виходять рівні і конструкція з цегли має ідеальний зовнішній вигляд.
Гіперпрессованна облицювальна цегла буває пустотілою і повнотілою. Облицювання будівлі найкраще робити порожнистою облицювальною цеглою. Це знизить навантаження на фундамент і зробить будинок «тепліше» взимку і «прохолодніше» влітку, а також при її кладці покращиться схоплювання розчину, створюючи ефект перев'язки. Паркани та окремі архітектурні елементи краще будувати з повнотілої облицювальної цегли, так як цілісна цегла має більш високу марку міцності.
Кладку цегли гіперпресованої можна проводити одночасно з різних фактур із застосуванням різних відтінків. За рахунок цього будівля або паркан з цегли гіперпресованої будуть виглядати незвично і красиво.
Перед тим як купити гіперпрессованну цеглу уважно ознайомтеся з характеристиками, які пропонує виробник. У кожного завода вони можуть бути різними. Не варто гнатися за сильно дешевою вартістю, а варто звертати увагу на якість продукції, від чого, власне, і залежить ціна гіперпресованої цегли.
Клінкерна цегла
Клінкер - це цегла, марка міцності якого може досягати до М-1000. В основному це цегла імпортного виробництва. Можна сказати, що клінкерна цегла - це вдосконалена модель керамічної цегли. Але клінкер виробляється з більш тугоплавких глин, що дозволяє обпалювати її при більш високих температурах і отримувати на виході колосальну марку міцності.
Характеристики клінкерної цегли досить високі. По міцності і іншим характеристикам вона в кілька разів перевершує звичайну керамічну цеглу. Клінкер виробляється пустотіла і повнотіла. Пустотіла клінкерну цеглу застосовують, в основному, для будівель, де потрібно полегшити навантаження на фундамент. Повнотіла клінкер рідше користується попитом за рахунок своєї високої ціни і великої ваги.
Клінкерна облицювальна цегла має, напевно, найбагатішу кольорову гамму. Також вона буває різнофактурна і зістарена. Зістарена цегла знайшла велику популярність в Європі і зараз успішно продається і в Україні.
Клінкер буває українського і зарубіжного виробництва, причому асортимент імпортної цегли набагато перевершує вітчизняний. Ціна клінкерної цегли імпортного виробництва набагато дорожче, так як доставка її в Україну обходиться недешево.
Перш ніж купити клінкерну цеглу, потрібно ретельно розібратися в характеристиках її виробників - у всіх заводів вони різні. Темний або світлий колір клінкеру означає різний вміст в цеглі оксиду заліза і залежить від кольору глини.
Фасад з клінкерної цегли вважається найбільш довговічним, завдяки її високим експлуатаційними властивостям. Будинок, побудований з клінкеру належної якості, буде стояти десятки, а може й сотні років. Клінкерна облицювальна цегла практично не схильна до дії оточуючих факторів. Їй не страшні спека і холод і різкі перепади температури.
Облицювальна цегла в Києві
Облицювальну цегла в місті Київ представлена у багатьох компаній. Виникає питання: у кого купити облицювальну цеглу і на що варто звертати увагу?
При виборі цегли варто приділити увагу не тільки на її ціну, але і на якість і виробника. Якісна цегла не може коштувати дуже дешево, але і не повинна мати 'захмарну' ціну. Лицьова цегла не повинна мати великих сколів і тріщин, повинна володіти маркою міцності не нижче М-150, а ще краще якщо Ви замовите цеглау з маркою від М-200. Звертайте увагу на кількість циклів морозостійкості і коефіцієнт водопоглинання. У лицьової цегли морозостійкість повинна бути від 50 циклів, а водопоглинання не перевищувати показник 10%.
Ціна облицювальної цегли в Києві у всіх різна. Вартість цегли залежить від іі виду виготовлення: керамічна, гіперпрессованна, клінкерна, силікатна, ручного формування. Однією з найбільш якісних, що задовольняють всім якісним показникам, є гіперпрессованна облицювальна цегла. Вона має марку міцності від М-200 і з роками в кладці тільки набирає свою міцність.
Ми пропонуємо купити облицювальну цеглу не тільки в Києві, а й в любому регіоні України. Ми здійснюємо доставку цегли оптом з доставкою під ключ в будь-який населений пункт. Також Ви можете замовити облицювальну цеглу в роздріб у наших дилерів.