Онлайн-консультант

Види облицювальної цегли

Оздоблення фасаду будинку облицювальною цеглою незмінно користується популярністю, так як він виконує відразу три функції: утеплює, зміцнює і прикрашає будівлю. Залежно від використовуваного матеріалу і технології виробництва, облицювальна цегла буває чотирьох видів.
1. Клінкерна.
2. Керамічна.
3. Гіперпресована.
4. Силікатна.
До виконання робіт потрібно підходити на професійному рівні. В першу чергу слід визначитися з матеріалом, який буде відповідати всім технічним вимогам і підходити по декоративних якостях. Для цього слід детально вивчити всі викладені нижче характеристики.

Лицьова цегла

Плюси і мінуси облицювальної цегли

1. Клінкерна - володіє хорошими експлуатаційними якостями. До неї відносяться: хороша морозостійкість (до трьохсот циклів замерзання-відтавання) і водопоглинання, але при цьому вони мають високу теплопровідність. Клінкерна цегла здатна прослужити не менше 100 років.
У той же час монтаж вимагає певного досвіду і тривалого часу. Кладку потрібно виробляти на спеціальних розчинах, які мають високу вартість, як і самі клінкерна цегла.

Клінкерна цегла

2. Керамічна цегла представлена в розмаїтті кольорів і форм. Цей матеріал екологічний, міцний, має гарну теплоізоляцією, стійкий до морозів (до 200 циклів заморозки-розморозки). Термін експлуатації - 130-150 років, цегла має високу пожежобезпечність.
До недоліків можна віднести сильне поглинання вологи, через що її поверхню постійно потрібно обробляти гидрофобизаторами (водовідштовхувальними розчинами). Якщо цього не робити, в цеглі швидко почнуть з'являтися тріщини.

Керамічна цегла

3. Гіперпресована цегла дозволяє забезпечити будівлі міцність і морозостійкість (до двохсот циклів замерзання-відтавання). Термін служби цього будматеріалу - до 200 років. Також вони мають ідеальну геометричну форму, податливі в обробці.
У продажу є великий асортимент фасонних моделей в різноманітній кольоровій гамі. Найчастіше вони випускаються з імітацією під камінь або в стилі цегляної ретро стіни.
Потрібно враховувати, що, як і керамічна, гіперпресована цегла потребує додаткового гідрозахисту. Ще один недолік - чималу вагу (4-4,4 кг). Це вимагає великих витрат на її транспортування і робить процес укладання трудомістким.

Гіперпресована цегла

4. Силікатна цегла також користується попитом, завдяки високій міцності і правильності форм. У числі переваг потрібно відзначити її стійкість до високих температур, хорошу звукоізоляцію, легкість обробки і прийнятну ціну. Термін експлуатації силікатної цегли - від 50 до 100 років. Серед недоліків - висока теплопровідність, невеликий вибір колірної гами, велику вагу (3,3-4,3 кг), відсутність фасонних моделей, погана вологостійкість. Через останньої особливості даного матеріалу забудовникам потрібно робити збільшені звиси даху для додаткового захисту стін від опадів, а також обробляти матеріал гідрофобізуючими розчинами.

Сілікатна цегла

Підсумок


Фасад - це обличчя будинку, а облицювальна цегла, як показала практика, - кращий варіант для його обробки.
Незважаючи на те, що це складний технологічно процес, що вимагає багато часу і сил, отриманий результат перевершує всі очікування. Адже це не тільки красиво, але і надійно.