Онлайн-консультант

Облицювальна цегла як оздоблювальний матеріал

Лицьова цегла - оздоблювальний елемент в будівництві, призначений для декорування фасадних і зовнішніх частин будівель, житлових будинків.

Облицювальна цегла Land Brick

Функціональні характеристики цегли для фасадів великі і характеризуються декількома напрямками.

- Декорують матеріал, що володіє широкою гамою кольорів, унікальними фактурними особливостями і формами. Цегла фасадна при комплексному підході до свого вибору зможе перетворити зовнішні стіни будинку в шедевр мистецтва.

- Захисні функції фасадної цегли представлені тим, що після укладання створюють несучих стін надійний захист проти негативного зовнішнього впливу і механічних пошкоджень.

Властивості хорошої лицьової цегли представлені такими параметрами:

- Максимальний рівень міцності (розрахунок на 1 кв. См. - до 250 кг). Міцність фасадної цегли забезпечує матеріалу витримку сильного навантаження від верхніх рядів облицювання, допомагає бути стійким до впливу погодних умов.

- Низька ступінь поглинання вологи. Однією з функцій лицьової цегли вважається захист фасадних стін від попадання великої кількості вологи. Тому у лицьової цегли рівень вологопоглинання повинен бути низьким (не більше 13%).

- Високий рівень морозостійкості. Облицювальна цегла постійно буде піддаватися впливам негативних природних факторів, постійним замерзання і відтавання. У будівництві для фасадної цегли встановлена ​​наступна норма морозостійкості: від 50 до 100 циклічних заморозок і відтавань.

- Стійкість кольору - ще один важливий показник, що визначає якість лицювальної цегли. Колірна гамма лицьової цегли повинна залишатися незмінною під впливом ультрафіолетових сонячних променів і інших несприятливих умов середовища. Лицьова цегла підбирається з урахуванням тривалої експлуатації, тому її декоративні якості не повинні викликати сумнівів.

Різновиди цегли облицювальної визначаються кількома параметрами:

Матеріал - облицювальна цегла робиться з вапняку (гіперпрессованна фасадна цегла) або глини (керамічна цегла).

Наповненість - облицювальна цегла представлена внутрішніми порожнечами, або може бути повнотілою. Пустотілу цеглу розрізнити просто - її поверхня містить отвори різної геометричної форми, подібні виїмки займають близько 30% всієї поверхні цегли. Порожня зсередини цегла характеризується легкістю, при використанні матеріалу ступінь навантаження на фундамент не збільшиться. У порожнистій цеглі низький рівень теплопровідності, тому про втрати тепла при його застосуванні можна не турбуватися. До переваг повнотілої цегли відносять високу ступінь стійкості до навантажень. Недоліком повнотілої облицювальної цегли вважається високий рівень поглинання вологи.

Цегла з вапняку (гіперпрессованна цегла) виготовляється з використанням високого тиску, виключаючи всякий випал. Сировиною для облицювальної цегли служить вапняк, рідше - черепашник, часто до основного матеріалу подмешивается сухий цемент. Лицьова цегла, зроблена на основі вапняку, не втрачає свої колірні якості з плином часу, у матеріалу відзначені низькі водопропускні можливості.

Гіперпресована цегла

Керамічна цегла виготовляється з глиняної сировини, в яку підмішують різноманітні добавки. В основі виробництва керамічної цегли лежить метод висушування з подальшим високотемпературним випалюванням. Недоліком керамічної фасадного цегли вважається поява при випалюванні висолів. Висоли - результат виділення солей металів з природного глиняного матеріалу. Щоб видалити висоли, рекомендується скористатися спеціальними розчинами.

Клінкерна цегла - належить до підвиду цегли керамічної, для її виробництва використовується особливий різновид глини. Цегла облицювальна клінкерна виготовляється при підвищених температурах (близько 1300 градусів). При таких температурних умовах відбувається повне спікання глини, матеріал стає повністю однорідним, без зайвих елементів і грудок.

Клінкерна цегла

Міцність клінкерної цегли велика завдяки особливим умовам виробництва. Матеріал водонепроникний, стійкий до морозів. Цегла клінкерна не схильна до утворення висолів, характеризується довговічністю і надійністю.

Вибирати цеглу для облицювання потрібно правильно, пропонуємо скористатися при виборі матеріалу наступними простими рекомендаціями:

Форма матеріалу повинна бути ідеальною. Якщо на поверхні матеріалу є які-небудь нерівності, то готуйтеся до підвищення матеріальних витрат. Знадобиться використовувати більшу кількість розчину, щоб вирівняти і згладити нерівності цегли.

Тріщини на поверхні цегли значно зменшують функціональні можливості матеріалу, роблять цеглу водопроникною.

Купити облицювальну цеглу краще відразу в необхідній кількості, щоб відтінок і форма підібраного матеріалу повністю збігалися. Для цього буде потрібно провести попередні розрахунки і уточнити точну кількість фасадної цегли, яка знадобиться для облицювання.

Якщо на цеглі присутні вапнякові вкраплення, купувати такий матеріал не рекомендується, оскільки з часом вкраплення будуть руйнувати поверхню облицювання.

Облицювальна цегла для фасадної обробки повинна мати такі достоїнства: міцність, надійність, довговічність, стійкість до зовнішніх несприятливих проявів.