Фасадна плитка: різноманітність і методи монтажу
Красиво доповнити фасад будь-якої будівлі і порадувати своїми перевагами зможе фасадна плитка. Такий будівельний матеріал різноманітний: відрізняється кольором, формою і навіть текстурою. Особливостям вироби, пріоритетами, видам і правилам монтажу присвячена ця стаття.
Особливості будівельного матеріалу
Оздоблювальний матеріал застосовують для облицювання будинків. Це можуть бути зовнішні стіни, як одноповерхових будівель, так і великих будинків. Часто фасадної плиткою вирішують проблеми з негарним зовнішнім виглядом старих конструкцій. Такі фактори спровокували зростання попиту на матеріал.
Фасадну плитку випускають з різних матеріалів, які відрізняються зовнішніми даними і характеристиками. Незважаючи на це, будівельний матеріал підбирається з урахуванням таких характеристик:
- Міцність виробу. Матеріал повинен бути стійкий до впливу зовнішнього середовища, доповнюючи будова в естетичному плані.
- Безпека. Плитка стійка до займання.
- Екологічність. Основа матеріалу - натуральна сировина.
- Стійкість. Плитка здатна витримувати високі і низькі температури зовнішнього середовища.
- Тривалий термін служби. Обґрунтовано відсутністю пошкоджень при впливі агресивних речовин або середовища.
Різноманітність фасадної плитки
Класифікація будівельного матеріалу залежить від застосовуваного сировини при виробництві. Саме тому в продажу є такі різновиди плитки:
- Натуральний камінь. При виробництві використовують граніт і мармур. Відрізняється високою вартістю і застосовується для показу достатку власника будинку. Головні переваги - це тривалий термін служби і міцність. Монтаж проходить складно, що зумовлено чималою вагою плитки.
- Керамограніт. Склад включає домішки глини, шпату і кварцу. Зовні схожий на натуральний камінь, «копіюючи» його характеристики міцності і тривалої служби. Головне достоїнство - це стійкість до вологи. При покупці варто врахувати складності монтажу.
- Агломерат. Штучний камінь, який виділяється високими експлуатаційними якостями. До складу додають домішки природних каменів, смоли і навіть пластик. Імітує натуральний камінь, піддаючись шліфовці для потрібної конфігурації. Відрізняється високою вартістю.
- Бетон (гіперпрессована плитка). Гарний зовнішній вигляд радує споживачів низькою вартістю. Плитка не чутлива до низької температури, має високу міцність ідолговечностью.
- Клінкер. Найпопулярніший вид облицювального матеріалу. Застосовується для імітації будь-якого варіанту цегляної кладки. Завоював довіру споживачів доступною ціною і стійкістю до морозній погоді. А також виділяють низький рівень поглинання вологи, що не перевищує 4%.
Методи монтажу фасадної плитки
Щоб красиво облагородити зовнішній вигляд будівлі, застосовують фасадну плитку. Такий будівельний матеріал прийнято укладати двома методами: мокрий і сухий. Перший має на увазі використання спеціального клею, а другий - конструювання решітки для кріплення плиток. Розглянемо кожен метод більш детально.
Сухий метод облицювання
Це більш дорогий і трудомісткий процес монтажу, але це обгрунтовано тривалим терміном служби кладочного матеріалу. Перш за все працівники проводять установку утеплювача. Периметр будинку обкладається брусками дерева, які кріпляться з використанням анкерів або дюбелів. Порожнечі, які утворюються після кріплення дерева, заповнюються утеплювачем. Найчастіше застосовують мінеральну вату.
Другий крок сухого методу - прикріплення мембрани для ізоляції пара. Для цього будівельним степлером фіксують на стінах плівки з пароізоляційними властивостями. Далі переходять до основного етапу - установка грати з застосуванням дерев'яних дощок. Рідше застосовуються профілі з металу. Обрешітку необхідно зафіксувати у вертикальному положенні. Відстань між такими елементами безпосередньо залежить від виду обраної фасадної плитки.
Щоб результат радував око красивим зовнішнім виглядом, проводять розмітку з застосуванням гідрорівня. Горизонтальна розмітка на стіні будівлі допоможе провести кладку будівельного матеріалу більш чітко.
Фінальні роботи включають послідовну укладку плитки. Найголовніше в даному процесі - дотримуватися встановленого алгоритму методу сухої облицювання. Першу плитку кладуть з використанням самореза, а наступні - з замковим механізмом і декількох саморізів.
Мокрий метод облицювання
Перш за все готують поверхню будівлі - вирівнюють. Найчастіше стіна піддається штукатурці і грунтовці з глибоким попаданням. Головне - це дочекатися висихання першого шару протягом двох - трьох годин.
Основний матеріал при мокрому методі - це суміш клею. На неї «кріплять» фасадну плитку. На стінку таку суміш наносять кельмою, а також на зворотну сторону фасадної плитки. Перші клеяться на стіну і кутові частини, якщо такі є. Далі черга горизонтальних «смужок» з плитки. Рекомендують викладати елементи знизу-вгору.
Робочим необхідно вдавлювати кожну плитку в стінку, щоб клейова суміш зафіксувала елемент надійно. Саме так створюється фасадна облицювання з тривалим експлуатаційним періодом. Шви між плитками не повинні перевищувати відстань 1,5 сантиметра.
Практикується кладка фасадної плитки без швів. В такому випадку контролюють, щоб клейова маса потрапляла на торці настінних елементів. В результаті виходить гладка і рівна поверхня стіни. Також враховують той факт, що, якщо є шви, необхідно провести фінальні роботи. Після 24 годин висихання фасадної плитки, проводять розшивання і затірку швів між елементами.
Короткі висновки
Фасадна плитка - це найпоширеніший матеріал, який дозволяє не тільки облагородити зовнішній вигляд споруди, але захистити від впливу зовнішнього середовища. Широкий вибір матеріалу виробу дозволяє провести реставрацію будівлі і імітувати інші, більш дорогі будівельні матеріали, як камінь або дерево.
На практиці фасадну плитку застосовують в якості реставраційного елемента для історичних споруд, повертаючи їм колишньої зовнішній вигляд і захищаючи від повторного руйнування.