Онлайн-консультант

Фасадна плитка

На сторінку:
Сортування:
Цокольна плитка ФАГОТ

7,50 грн

Цокольна плитка ФАГОТ
Колір:Жовта, Коричнева, Червоний, Сірий, Чорний
Виробник:ФАГОТ
Розмір:250х22х120 мм
Вага:1.7 кг
Фасадна плитка ФАГОТ жовта

3,95 грн

Фасадна плитка ФАГОТ жовта
Колір:Жовта
Виробник:ФАГОТ
Розмір:250х22х65 мм
Вага:0.9 кг
Фасадна плитка Фагот слонова кістка

4,95 грн

Фасадна плитка Фагот слонова кістка
Колір:Слонова кістка
Виробник:ФАГОТ
Розмір:250х22х65 мм
Вага:0.9 кг
Фасадна плитка

Фасадна плитка: різноманітність і методи монтажу

Красиво доповнити фасад будь-якої будівлі і порадувати своїми перевагами зможе фасадна плитка. Такий будівельний матеріал різноманітний: відрізняється кольором, формою і навіть текстурою. Особливостям вироби, пріоритетами, видам і правилам монтажу присвячена ця стаття.

Особливості будівельного матеріалу

Оздоблювальний матеріал застосовують для облицювання будинків. Це можуть бути зовнішні стіни, як одноповерхових будівель, так і великих будинків. Часто фасадної плиткою вирішують проблеми з негарним зовнішнім виглядом старих конструкцій. Такі фактори спровокували зростання попиту на матеріал.

Фасадну плитку випускають з різних матеріалів, які відрізняються зовнішніми даними і характеристиками. Незважаючи на це, будівельний матеріал підбирається з урахуванням таких характеристик:

  • Міцність виробу. Матеріал повинен бути стійкий до впливу зовнішнього середовища, доповнюючи будова в естетичному плані.
  • Безпека. Плитка стійка до займання.
  • Екологічність. Основа матеріалу - натуральна сировина.
  • Стійкість. Плитка здатна витримувати високі і низькі температури зовнішнього середовища.
  • Тривалий термін служби. Обґрунтовано відсутністю пошкоджень при впливі агресивних речовин або середовища.

Різноманітність фасадної плитки

Класифікація будівельного матеріалу залежить від застосовуваного сировини при виробництві. Саме тому в продажу є такі різновиди плитки:

  1. Натуральний камінь. При виробництві використовують граніт і мармур. Відрізняється високою вартістю і застосовується для показу достатку власника будинку. Головні переваги - це тривалий термін служби і міцність. Монтаж проходить складно, що зумовлено чималою вагою плитки.
  2. Керамограніт. Склад включає домішки глини, шпату і кварцу. Зовні схожий на натуральний камінь, «копіюючи» його характеристики міцності і тривалої служби. Головне достоїнство - це стійкість до вологи. При покупці варто врахувати складності монтажу.
  3. Агломерат. Штучний камінь, який виділяється високими експлуатаційними якостями. До складу додають домішки природних каменів, смоли і навіть пластик. Імітує натуральний камінь, піддаючись шліфовці для потрібної конфігурації. Відрізняється високою вартістю.
  4. Бетон (гіперпрессована плитка). Гарний зовнішній вигляд радує споживачів низькою вартістю. Плитка не чутлива до низької температури, має високу міцність ідолговечностью.
  5. Клінкер. Найпопулярніший вид облицювального матеріалу. Застосовується для імітації будь-якого варіанту цегляної кладки. Завоював довіру споживачів доступною ціною і стійкістю до морозній погоді. А також виділяють низький рівень поглинання вологи, що не перевищує 4%.

Методи монтажу фасадної плитки

Щоб красиво облагородити зовнішній вигляд будівлі, застосовують фасадну плитку. Такий будівельний матеріал прийнято укладати двома методами: мокрий і сухий. Перший має на увазі використання спеціального клею, а другий - конструювання решітки для кріплення плиток. Розглянемо кожен метод більш детально.

Сухий метод облицювання

Це більш дорогий і трудомісткий процес монтажу, але це обгрунтовано тривалим терміном служби кладочного матеріалу. Перш за все працівники проводять установку утеплювача. Периметр будинку обкладається брусками дерева, які кріпляться з використанням анкерів або дюбелів. Порожнечі, які утворюються після кріплення дерева, заповнюються утеплювачем. Найчастіше застосовують мінеральну вату.

Другий крок сухого методу - прикріплення мембрани для ізоляції пара. Для цього будівельним степлером фіксують на стінах плівки з пароізоляційними властивостями. Далі переходять до основного етапу - установка грати з застосуванням дерев'яних дощок. Рідше застосовуються профілі з металу. Обрешітку необхідно зафіксувати у вертикальному положенні. Відстань між такими елементами безпосередньо залежить від виду обраної фасадної плитки.

Щоб результат радував око красивим зовнішнім виглядом, проводять розмітку з застосуванням гідрорівня. Горизонтальна розмітка на стіні будівлі допоможе провести кладку будівельного матеріалу більш чітко.

Фінальні роботи включають послідовну укладку плитки. Найголовніше в даному процесі - дотримуватися встановленого алгоритму методу сухої облицювання. Першу плитку кладуть з використанням самореза, а наступні - з замковим механізмом і декількох саморізів.

Мокрий метод облицювання

Перш за все готують поверхню будівлі - вирівнюють. Найчастіше стіна піддається штукатурці і грунтовці з глибоким попаданням. Головне - це дочекатися висихання першого шару протягом двох - трьох годин.

Основний матеріал при мокрому методі - це суміш клею. На неї «кріплять» фасадну плитку. На стінку таку суміш наносять кельмою, а також на зворотну сторону фасадної плитки. Перші клеяться на стіну і кутові частини, якщо такі є. Далі черга горизонтальних «смужок» з плитки. Рекомендують викладати елементи знизу-вгору.

Робочим необхідно вдавлювати кожну плитку в стінку, щоб клейова суміш зафіксувала елемент надійно. Саме так створюється фасадна облицювання з тривалим експлуатаційним періодом. Шви між плитками не повинні перевищувати відстань 1,5 сантиметра.

Практикується кладка фасадної плитки без швів. В такому випадку контролюють, щоб клейова маса потрапляла на торці настінних елементів. В результаті виходить гладка і рівна поверхня стіни. Також враховують той факт, що, якщо є шви, необхідно провести фінальні роботи. Після 24 годин висихання фасадної плитки, проводять розшивання і затірку швів між елементами.

Короткі висновки

Фасадна плитка - це найпоширеніший матеріал, який дозволяє не тільки облагородити зовнішній вигляд споруди, але захистити від впливу зовнішнього середовища. Широкий вибір матеріалу виробу дозволяє провести реставрацію будівлі і імітувати інші, більш дорогі будівельні матеріали, як камінь або дерево.

На практиці фасадну плитку застосовують в якості реставраційного елемента для історичних споруд, повертаючи їм колишньої зовнішній вигляд і захищаючи від повторного руйнування.