Онлайн-консультант

Цегла для заміського будівництва

Цегла


Сучасне заміське будівництво використовує різні технології. Це і каркасний метод, і незнімна опалубка, і рубані будинки. Незважаючи на велику різноманітність методів будівництва, цегляні будинки як і раніше є популярним і затребуваним типом будівель.

облицювальна цегла

Переваги та недоліки цегельних будинків


Серед основних переваг таких споруд варто відзначити пожежна безпека, високий рівень звукоізоляції, чудові теплоізоляційні властивості і стійкість до несприятливих атмосферних впливів.
Для стін з цегли характерні чудові несучі властивості, що дозволяє таким конструкціям витримувати практично будь-які за вагою перекриття. Так як цегла є дрібноштучних матеріалом, з неї можна створювати різні за складністю архітектурні ансамблі, наприклад, колони, напівкруглі або багатокутні арки, карнизи та інші.
Є у цегли також недоліки. Вона досить дорого коштує, особливо якщо говорити про її облицювальні різновиди, та й зведення споруд з неї здійснюється повільніше, ніж при використанні інших матеріалів. Витрати на подібне будівництво, таким чином, досить великі.
Щоб не змарнувати час і кошти, важливо правильно вибрати цеглу.

Різновиди цегли


Виходячи з матеріалів, використовуваних для виготовлення цегли, її ділять на три види:
1) керамічна;
2) силікатна;
3) гіперпресована.

Керамічна цегла


Цей матеріал виготовляють з різних сортів глини, що визначає колір готової продукції - від стандартної червоної до незвичайної рожевої і ясно-жовтої.
Технологічний процес виробництва керамічної цегли складається з трьох основних етапів, таких як:
1) формування;
2) сушка;
3) випал.
Останній надає матеріалу атмосферостойкость і механічну міцність.
Керамічну цеглу бажано купувати на великих підприємствах, де гарантований багаторівневий контроль якості. Так як процес її виготовлення нескладний, випуск такої продукції налагодили численні приватні фірми.
Але незважаючи на великий вибір виробників, довіряти таким компаніям не варто, так як вони не завжди якісно виробляють випал і сушіння цегли. Це призводить до появи на ринку неякісної продукції, яка не відповідає сучасним міцності вимогам.
Керамічна цегла представлена двома видами, такими як:
1) облицювальна;
2) рядова.
Для облицювальної цегли характерні висока марочність (не нижче М200), гладка поверхня і наявність фасонних виробів, наприклад, половинчастих або кутових.
Лицьова цегла коштує значно дорожче, ніж рядова. Тому деякі приватні забудовники з метою економії замість облицювального набувають рядову цеглу.
Але забудовники не враховують того, що така «економія« негативно позначиться на зовнішньому вигляді і властивості фасаду. Звичайна цегла почне покриватися непривабливими висолами, а відносно низька його морозостійкість досить швидко призведе до руйнування конструкцій.
Керамічна, так само як і силікатна цегла за типом структури ділять на два види:
1) пустотіла;
2) повнотіла.
Перша володіє спеціальними наскрізними отворами, які сприяють зменшенню ваги виробів і, відповідно, зведених з них споруд. Істотно зменшується також навантаження, яку стіни будинку надають на фундамент.
Теплоізоляційні властивості пустотілої краще, ніж повнотілої. Але в плані несучої здатності і міцності вона поступається своєму «побратиму». Тому пустотілу використовують переважно для зведення невеликих по перетину несучих конструкцій, наприклад, колон.
Якщо має бути вибір між повнотілою і порожнистою цеглою, то слід враховувати кількість поверхів споруджуваного споруди, її конструктивні особливості, технічні характеристики споруди і деякі інші параметри.

Силікатна цегла


Для її виготовлення використовують мелкодисперсную вапно і пісок. Технологія виробництва силікатної цегли виключає випал виробів, що не забезпечує йому тієї атмосферостойкости, яка є у її керамічного аналога.
Силікатна цегла в порівнянні з її «побратимом» володіє більш щільною структурою і, відповідно, меншою кількістю пір. Це істотно погіршує теплозберігаючі властивості матеріалу.
Хоча силікатна цегла широко використовується в сучасному будівництві, при виборі матеріалу для зведення стін перевагу варто віддавати її керамічному аналогу.

Гіперпресована цегла


Виробництво цього матеріалу передбачає використання технології напівсухого пресування.
Компонентами гіперпресованої цегли є цемент, присадки, пігмент і наповнювач. Використовують цей матеріал перш за все при облицюванні фасадів будівель. Для нього характерна гладка або імітує природний (рваний, колотий) камінь поверхню.

Плануючи придбати цеглу для будівництва будинку, не варто забувати, що кожен різновид цього матеріалу призначена для тих чи інших робіт. Наприклад, для зведення несучих перегородок не слід використовувати цеглу низьких марок. Вибір матеріалу багато в чому залежить від конструктивних особливостей споруди, типу кладки і висоти споруди.