Онлайн-консультант

Цегляний паркан і його переваги

Загальне про цегельні паркани

З давнини і до цього дня, цегляні огорожі вважаються одними з елітних різновидів огорожі. Облицювальна цегла - досить відомий і сприятливий матеріал для будівництва. Завдяки своїй фортеці, довговічності, декоративним якостям цегла отримала свою популярність.
Зараз на ринку будівельних матеріалів існує найбільший асортимент цегли різного фактурного ряду і різних відтінків. Для заборів, як правило, вибирають цеглу, яка підходить до головного будинку, ландшафту прилеглої території, поєднання з архітектурною композицією.

Цегляний паркан

 

Паркан з цегли

Паркани, зроблені з цегли, є чудовим захистом від вітру. Після нехитрих вишукувань, фахівці прийшли до висновку, що стіна, що має товщину, складову одну цеглину, з успіхом протистоїть вітру, який має швидкість близько п'ятнадцяти метрів в секунду. Але, якщо ви плануєте зробити паркан трохи вище, то і товщина стіни повинна бути більше півтора цегли, при таких параметрах вона зможе протистояти вітру, що має швидкість 27 м / с, така швидкість вітру за загальноприйнятою градації прирівнюється до шторму. У разі, коли паркан заввишки становить два з половиною метри і в товщину дві цеглини, він зможе вистояти при урагані, коли сила вітру досягає сорока метрів в секунду.

Ремонт цегляної огорожі


Але, незважаючи на всі свої плюси, неймовірну міцність і стійкість перед різними несприятливими факторами, цегляній огорожі, як і будь-якому іншому спорудженню, час від часу необхідний ремонт, про що, власне кажучи, далі і піде мова в статті.
Навіть добре, якісно зроблений паркан з цегли, після закінчення часу починає втрачати свій початковий вигляд і якості: кам'яна кладка стає більш старою, починають з'являтися тріщини, деякі цеглини випадають. Коли починаються такі процеси, потрібно якомога швидше відремонтувати його. Якщо зробити ремонт правильно, дотримуючись всі необхідні технології, то паркан послужить вам ще багато років.

Стіни можуть бути пошкоджені з різних причин. Наприклад, в результаті того, що фундамент став просідати або основа під фундаментом стала схильна до спучування, стики кладки з каменю з фундаментом почали руйнуватися, промерзання і перезволоження стін, вплив на них агресивних компонентів.


До того, як ви почнете ремонтні роботи цегляної кладки, потрібно добре, скрупульозно оглянути стіну на предмет причини, по якій почалася руйнація, і, якщо існує можливість усунути її. Дефект кам'яних стін, який зустрічається, не настільки рідко - утворення тріщин. Знайшовши тріщину, слід прикріпити маяк (наносити на неї трохи алебастру або суміші з цементу), якщо маяк протягом тривалого часу залишиться цілим, то тріщину рекомендується закрити.

Якщо у тріщини невелика довжина, і вона не є наскрізною, то її закладають. Для того щоб зробити це, тріщину обережно розширюють за допомогою зубила, звільняють від пилу, кам'яної крихти, змивають водою, а потім наповнюють складом з цементу. У тому випадку, коли тріщина є глибокою, та ще й поверхню стіни в цьому місці істотно ослаблена, слід в кладці зробити отвір, в яке поставити трубку-ін'єктор і, шприцом залити суміш. Якщо товщина тріщини близько 20 мм, то її слід розширити, видаливши цеглини, які розкришилися або розкололися, і деяка кількість цегли залежить, щоб створити так званий замок.

Якщо тріщина є довгою і ще в значній мірі широкої, використовують замок з якорем - укріпленого в стіні шматка прокатного профілю за допомогою анкерів. У тих випадках, коли тріщина з'являється на зовнішньому кутку, використовують залізні накладки зі смугової сталі для того, щоб зміцнити стіни в даних місцях. Щоб забезпечувати краще зчеплення зі стіною, кінці накладок потрібно загнути в її сторону. Фіксуватися накладки необхідно болтами на відстані, яке становить збільшеною в два рази товщині стіни від тріщини.

Якщо пошкодження поверхні стіни є більш істотним, то кращим варіантом стане перекладка її деяких ділянок. Але перед тим як приступити до цього, слід вивільнити місце для роботи від тиску розташованій частині стіни, а після цього перекладка здійснюється звичайним способом. Для того щоб зробити це, під цілу ділянку кладки необхідно підкласти поперечину, підперту стійками, виготовленими з товстого бруска.

Пам'ятайте: термін збереження вашого забору повністю залежить від вас, від того, яку цеглу ви оберете і від того, як ви будете за ним стежити. Якщо ви вчасно будете проводити ремонтні роботи цегляної огорожі, то він прослужить не тільки вам, але і вашим спадкоємцям, забезпечуючи надійний захист вашого будинку і його мешканцям довгі роки.